cropped-لوگو.png

جامعه کلوب داران دریایی کیش

Kish Marine Club Owners Association

پاراسل در جزیره کیش

3paracel Large

پاراسل در جزیره کیش

کیش جزیره ای بسیار زیبا در دل آب‌های خلیج همیشه فارس است که به دلیل زیبایی‌های خیره کننده و ویژگی‌های خاصی که دارد به یک منطقه گردشگری و توریستی تبدیل شده است. جاذبه‌های  گردشگری متعددی از جمله مناطق تفریحی، تاربخی و فرهنگی در این جزیره توجه توریست‌ها را به خود جلب کرده است. این جزیره روبایی در تمام روزهای سال آماده پذیرش گردشگران بسیاری است. در این بین عده ای از مسافران ترجیح می‌دهند در گوشه و کنار این جزیره و در نقاطی که آرامش بیشتری دارد، به استراحت بپردازند و آرامش را برای جسم و روح خود به ارمغان بیاورند. عده زیادی نیز که بیشتر شامل گروه‌های جوان می‌شوند، سرگرمی‌های مهیج این جزیره را بیشتر می پسندند.

14924296 7149 b 6317 Large

در مناطق تفریحی کیش، ورزش‌ها و تفریحات آبی بسیار جذاب و نوینی برای گردشگران با گروه‌های سنی مختلف فراهم شده است. برخی از این تفریحات هیجان بیشتر و حتی ترس بیشتری نسبت به سایر لوازم تفریحی دارند.  پاراسل کیش  جزو مهیج ترین و ترسناک ترین  و طبیعتا جزو محبوب ترین آن‌ها است. بیشترین طرفداران پاراسل از گروه جوانانی هستند که طالب هیجان اند. اگر به کیش سفر کرده و به هر مرکز تفریحی مراجعه کنید، قطعا پاراسل کیش  به شما پیشنهاد می‌شود. جذابیت این وسیله تفریحی به قدری بالا است که اگربه کیش سفر کنید، خواهید دید که در تمام مراکز و مجمتع‌های تفریحی، پاراسل طرفدار بیشتری دارد. حتی عده ای از توریست‌ها برای استفاده از پاراسل بارها به کیش سفر می‌کنند.از این رو می‌توان با اطمینان گفت که پاراسل نقش پر رنگی در جذب توریست و حتی رونق اقتصاد این جزیره دارد.

360344283 talab org Large

پاراسل در واقع یک ورزش و تفریح آبی است که می‌توانید با استفاده از آن هم زمان حس‌های مختلف هیجان، ترس، بهت و آرامش را تجربه کنید. این وسیله به شکل یک چتر خیلی بزرگ است که بر فراز آب‌های خلیج فارس قرار می‌گیرد و افراد با پوشیدن جلیقه نجات و بستن چند کمربند ایمنی همراه چتر صعود می‌کنند. این چتر به وسیله طناب چند صدمتری به یک قایق تندرو وصل است. وقتی ناخدا، قایق را به حرکت درآورد و سرعت بگیرد، باد داخل چتر پیچیده و باعث بالا رفتن آن می‌شود. پاراسل کیش می‌تواند تا ارتفاع ۵۰۰ متر از سطح دریا بالا رود. میزان ارتفاع گرفتن آن به عواملی از جمله همچون تعداد و وزن افرادی که سوار آن شده اند، سرعت و حهت وزش باد، سرعت قایق، نوع و نرخ بلیط پاراسل و شرایط جوی بستگی دارد.

ممکن است هنگام اوج گرفتن ترس زیادی داشته باشید که توام با هیجان است اما وقتی در آسمان ثابت شوید و آب‌های نیلگون خلیج فارس و زیبایی های بی حد و مرزش را زیر پاهای خود نظاره کنید، یکباره تمام ترس شما فرو می‌ریزد و آن‌جا است که از آن همه عظمت و زیبایی حیرت زده می‌شوید. ناخدای کاربلد پاراسل کیش نیز با پیچ و تاب دادن به طناب متصل به چتر، شما را همراه چتر در آسمان به رقص در می‌آورد و این بسیار هیجان انگیز و زیبا است.  حتی می‌تواند هنگام پایین آمدن نیز به خواست خودتان، شما را به درون آب بیندازد تا پس از لمس یک حس رویایی و بسیار مهیج با آب تنی در آب دریا آدرنالین خونتان را نرمال کنید

نکات مهم در استفاده از پاراسل :
برای استفاده از پاراسل ، باید کمی آمادگی بدنی داشته باشید
حوله به همراه داشته باشید چون خیس خواهید شد.
کلاه ایمنی و جلیقه نجات در اختیار شما قرار می گیرد و استفاده از آنها اجباری می باشد.
مدت زمان استفاده 60 دقیقه می باشد .
کودکان زیر 5 سال امکان استفاده از این تفریح را ندارند
کودکان بین 5 تا 12 سال تنها با رضایت کتبی والدین می توانند از این تفریح استفاده کنند
چنانچه مشکل یا بیماری دارید ، قبل از استفاده حتما با مربی کلوب ، مشورت بفرمایید .
تمام استفاده کنندگان از تفریحات دریایی کلوب های دریایی کیش در زمان استفاده از خدمات کلوب ، تحت پوشش کامل بیمه حوادث قرار دارند .
زمان اعلام شده به مراجعین برای حضور در کلوب ممکن است با تلورانس 30 دقیقه ای همراه باشد .
ساعت مراجعه : از ساعت 9 الی 15
لطفا دو ساعت قبل از مراجعه ، با کلوب خود ، برای هماهنگی های نهایی در تماس باشید

kishclubs وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *